INTENCJE MSZALNE  05.04. – 13.04.- 2020 r.

 Niedziela Palmowa   05.04. 2020 r.
8.00 Za ś.p. rodziców Michała i Olgę DOMARADZKICH
11.00 Za ś.p. rodziców Mariannę Stanisława Trzmielów, Helenę Józefa KARBOWSKICH
Wielki Poniedziałek 06.04. 2020 r.
18.00 Za ś.p. Romana Alberta – int od Teresy i Rafała Karpińskich 
Wielki Wtorek 07.04. 2020 r.
18.00 Za ś.p. Jana Otrembę –  int od wnuka Przemysława z rodziną
Wielka środa  08.04. 2020 r.
  18.00 Za ś.p. Błażeja SUTOWICZA
Za ś.p. Rajmunda SEIFFERT – int od siostry z mężem chrzestnego
Za ś.p. Apolonię Michała Kucharskich, zmarłych ich rodziców – int rodziny Wabnic
Za ś.p. Stanisława SAWICKIEGO – int od firmy Progres
Wielki CZWARTEK 09.04. 2020 r.
18.00 Za Parafian
Wielki Piątek  10.04. 2020 r.
18.00 Nabożeństwo Wielkiego Piątku
Wielkanoc   11.04. 2020 r.
21.00 Za parafian

Kochani Parafianie!

Czas, który przeżywamy jest pełen tajemniczej ciemności, pytań o dziś i jutro. W tych największych ciemnościach jest z nami BÓG, który wraz z nami przeżywa każdą naszą chwilę i prowadzi każdego bez wyjątku drogą pielgrzymki doczesnej do Domu Ojca, do Ojczyzny do prawdziwego Życia. Pozwólmy Mu na to prowadzenie nie tracąc nadziei i wiary.

Jak przekazali Pasterze Kościoła, podporządkowując się wszelkim normom państwowym, chcemy doświadczać Boga, (szczególnie w tym czasie) w domowym Kościele jakim jest rodzina. Gorąco proszę, abyśmy łączyli się duchowo przeżywając ten najważniejszy czas liturgiczny Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Jezusa. Pomogą nam w tym media, które w szerokiej ofercie będą dostępne w różnych godzinach. Z powodu braku możliwości technicznej, nie będzie transmisji z naszego kościoła. 

Dodatkowe informacje będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej oraz na parafialnym fanpage na Facebooku.

Zawierzając Parafię Bogu, noszę Was duchowo w sercu .

Ks. Proboszcz Daniel Wawrzyniak 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 • Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę: Wodziak Joannie i Piorun Iwonie, na przygotowanie kościoła na Święta zapraszamy: Dwernicką Małgorzatę, Gogół Karolinę, Brząkała Krystynę, Mąka Małgorzatę, Biegańską Lidię, Mosoń Lidię. 
 • Zapraszamy do skorzystania z platformy święta w domu https://swietawdomu.pl 
 • Żywy Różaniec – zmiana tajemnic nastąpi w przyszłym miesiącu. Intencja na miesiąc kwiecień: O ustanie epidemii, łaskę wiary i moc ducha w tych trudnych czasach.
 • Liturgia Wielkiego Tygodnia wg. zaleceń odbędzie się bez udziału wiernych.
 • Kościół w Wiekim Tygodniu otwarty codziennie od 9.00 do 18.00. 
 • Możliwość spowiedzi od  poniedziałku do czwartku od godziny 17.00 do 17.50 w kaplicy przy cmentarzu, zachowując przepisy sanepidu oraz w każdym czasie, wcześniej proszę o kontakt telefoniczny 691 363 246.
 • Wielki Czwartek możliwość adoracji w kościele od 19.00 do 22:00
 • Wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły, nie ma dyspensy, a w Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 • Adoracja Wielki Piątek od godziny 19.30 do 24.00, w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 20.00.
 • Bardzo proszę, aby w Wielki Piątek i  Wielką Sobotę nawiedzić kościół jedynie na krótką modlitwę, zachowując ustalenia sanepidu 5 osób w kościele, tak aby jak najwięcej osób mogło w tych dniach adorować Najświętszy Sakrament.
 • W tym roku nie będzie święcenie potraw w sobotę. „Święcone” ma mieć charakter liturgii domowej.