05.04. 2020 r.  niedziela  Palmowa
9.30 Za ś.p. Sławomira Józefa Marię BORKOWSKICH, Stanisława Bronisławę GROBLICÓW – int rodziny Borkowskich
Niedziela Zmartwychwstania   12.04. 2020 r.
9.30 Za ś.p. Józefa CICHOSZA i zmarłych z rodziny – int od rodziny
Poniedziałek Wielkanocny   13.04. 2020 r.
9.30 W 30 rocz śm rodziców Marty i Jana WESKÓW Franciszka BARCZAKA i Stefana Halinę WESKA – int Janiny Barczak
Sobota   18.04. 2020 r.
17.00 Za ś.p. Krystynę ŁUSZCZAK – int od brata Janka z żoną Za ś.p. Zdzisława SŁOTWIŃSKIEGO- Od pracowników firmy Progres Za ś.p. Józefę WASZ Leona Zbigniewa Zygmunta WASZÓW – int od Barbary Modrak z rodziną

Kochani Parafianie!

Czas, który przeżywamy jest pełen tajemniczej ciemności, pytań o dziś i jutro. W tych największych ciemnościach jest z nami BÓG, który wraz z nami przeżywa każdą naszą chwilę i prowadzi każdego bez wyjątku drogą pielgrzymki doczesnej do Domu Ojca, do Ojczyzny do prawdziwego Życia. Pozwólmy Mu na to prowadzenie nie tracąc nadziei i wiary.

Jak przekazali Pasterze Kościoła, podporządkowując się wszelkim normom państwowym, chcemy doświadczać Boga, (szczególnie w tym czasie) w domowym Kościele jakim jest rodzina. Gorąco proszę, abyśmy łączyli się duchowo przeżywając ten najważniejszy czas liturgiczny Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Jezusa. Pomogą nam w tym media, które w szerokiej ofercie będą dostępne w różnych godzinach. Z powodu braku możliwości technicznej, nie będzie transmisji z naszego kościoła.

Dodatkowe informacje będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej oraz na parafialnym fanpage na Facebooku.

Zawierzając Parafię Bogu, noszę Was duchowo w sercu .

Ks. Proboszcz Daniel Wawrzyniak

Ogłoszenia duszpasterskie:

• Liturgia Wielkiego Tygodnia wg. zaleceń odbędzie się bez udziału wiernych.
  • Zapraszamy do skorzystania z platformy święta w domu https://swietawdomu.pl
  • Żywy Różaniec – zmiana tajemnic nastąpi w przyszłym miesiącu. Intencja na miesiąc kwiecień: O ustanie epidemii, łaskę wiary i moc ducha w tych trudnych czasach.
  • Kościół parafialny w Wiekim Tygodniu otwarty codziennie od 9.00 do 18.00.
  • możliwość spowiedzi w Nowej Wsi Książęcej od  poniedziałku do czwartku od godziny 17.00 do 17.50 w kaplicy przy cmentarzu, zachowując przepisy sanepidu oraz w każdym czasie, proszę wcześniej o kontakt telefoniczny 691 363 246.
  • Wielki Czwartek możliwość adoracji w kościele parafialnym od 19.00 do 22:00
  • Wielki Piątek obowiązuje Post Ścisły, nie ma dyspensy, w Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Adoracja Wielki Piątek od godziny 19.30 do 24.00, w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 20.00.
  • Bardzo proszę, aby w Wielki Piątek i  Wielką Sobotę nawiedzić kościół jedynie na krótką modlitwę, zachowując ustalenia sanepidu 5 osób w kościele, tak aby jak najwięcej osób mogło w tych dniach adorować Najświętszy Sakrament.
  • W tym roku nie będzie święcenie potraw w sobotę. „Święcone” ma mieć charakter liturgii domowej.